Yükleniyor

Çeşme Havuz Malzemeleri

cesme-havuz-malzemeleri

Havuzun temiz ve sağlıklı kalması için Çeşme Havuz Malzemeleri içerisinde ihtiyacınız olan tüm malzemelerin eksiksiz şekilde temin edilmesi gerekir. Satın alacağınız ürünler ile havuzun temizlik ve bakımını kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.

Havuzlar, her geçen gün popülaritesini biraz daha artıran eğlence mekânlarıdır. Büyüğünden küçüğüne kadar her yaş grubunda insan, havuzda vakit geçirmekten hoşlanır. Hal böyle iken havuzun insan popülasyonu da oldukça yoğundur.

Bu denli yoğun insanın kullandığı havuzlar, doğal olarak düzenli olarak bakımı yapılması gereken mekânlardır. İnsanların sağlığı ve müşteri kaybetmeme adına havuzlar her daim temiz ve bakımlı bulundurulmalıdır. Bu kapsamda havuz için bir kısım malzemelere ihtiyaç vardır. Havuzun cinsine, büyüklüğüne ve türüne göre kullanılan havuz malzemeleri farklı nitelikte olsa da genel olarak kullanılan havuz malzemeleri aşağıdaki gibidir.

Havuz malzemeleri Çeşme olarak arkadaşımız olan İzmir havuz malzemeleri hakkında buradan https://dreampool.com.tr/izmir-havuz-malzemeleri/ bilgi sahibi olabilirsiniz.

Havuz Kimyasalları

Havuz suyunda kullanım sıklığına bağlı olarak zamanla gözle görülmeyen zararlıların oluşması ve bunların üremesi söz konusu olabilir. Bahse konu zararlı canlılarla mücadele etmek de ancak havuz kimyasalı kullanmakla mümkündür.

Kimyasal uygulamasından önce yapılması gereken ilk önce havuzdaki suyun analizinin yapılmasıdır. Analiz, havuz ölçüm kitleri ile yapılır. Yapılan ölçüm sonucunda havuzdaki klor ve PH seviyesi tespit edilir. Analiz sonuçları değerlendirilerek havuza uygulanacak klor ve PH düşürücü oranı tespit edilir.

Bunun yanında havuz suyunda uçuşan partiküller ile mücadele etmek için çöktürücü, alglerle mücadele etmek için de yosun önleyiciler kullanılabilir. Ayrıca havuz suyunun her zaman berrak görünmesi için parlatıcı uygulaması da yapılabilir. Kullanacağınız havuz kimyasalları ile havuzu kısa sürede sağlıklı bir ortam haline getirebilirsiniz. Havuz kimyasalları nı görebilmek için https://dreampool.com.tr/havuz-kimyasallari/ buraya tıklayınız.  

Havuz Kepçesi

Havuzun yüzey kısmında rüzgârın da etkisi ile ağaç yaprağı ya da poleni gibi yabancı cisimler gözükebilir. Söz konusu durum, havuzu kullanan kullanıcılar için olumsuz bir görüntü demektir. Bu nedenle bahse konu durumun süratle ortadan kaldırılması gerekir. Bunun için de kullanılacak en ideal havuz malzemesi havuz kepçesidir.

Havuz Süpürgesi

Havuzun bulunduğu ortamın temizlenmesi için kullanılacak en pratik malzeme, havuz süpürgesidir. Söz konusu malzeme ile pratik bir şekilde havuzun etrafı temizlenip parlak bir hal alabilir. Bunun yanında söz konusu malzemenin emici özelliğinden de istifade ederek havuzun etrafındaki su birikintileri ortadan kaldırılabilir.

Havuz Filtresi

Havuz suyunun her daim süzülmesi gerekir. Bu kadar yoğun insanın kullandığı havuzda suyun içerisinde böcek, sinek gibi yabancı cisimlerin varlığı çok normaldir. Bu tür yabancı maddelerin kabaca kepçe ile temizlenmesi mümkündür. Kepçe ile temizlenemeyen maddelerin filtre yardımı ile havuz suyunun dışına atılması gerekir. Çeşme Havuz Malzemeleri arasında bulabileceğiniz havuz filtresi ile sağlıklı şekilde havuz suyunun süzülmesini sağlayabilirsiniz.

Havuz Pompası

Temizlenen havuz suyunun tekrar havuza gönderilmesi gerekir. Bu da ancak kaliteli ve dayanıklı bir havuz pompası ile mümkündür.

Yorum Bırak

Havuz kimyasalları üreticisi olan Sinada Kimya’nın markasıdır. 2018 yılında T.C. Sağlık Bakanlığı’ndan Onay alınmıştır.

Bitez / Bodrum
(Pzt. - Cum)