Düzenli havuz kimyasalları kullanarak havuzu kullanan herkesin içine sinen, temiz havuzlara sahip olabilirsiniz. Havuzlar yaz aylarının yaygın olarak kullanılan mekânları arasındadır. Sıcaktan bunalan insanlar birkaç saatlik havuz keyfi ile serinlemenin yanında aynı zamanda eğlenceli vakit geçirirler.

Havuzun temizlenmesi için mutlaka havuz suyunun değişmesi gerekmez. Havuz suyunun değiştirilmesi, işletme için belli bir maliyet oluşturmasının yanında aynı zamanda zaman kaybıdır. Havuz boş olduğu süreçte doğal olarak faaliyet gösteremeyecektir. Bu nedenle havuzun temiz ve bakımlı kalması için düzenli olarak havuz kimyasalı uygulaması tercih edilir.

Sitemizde satışı yapılan ürünlerin e ölçüde ve ne şekilde kullanılacağı talimatlarda belirtilmektedir. Bunun yanında bir kısım kimyasalın ne ölçüde kullanılabileceğinin belirlenmesi için havuz ölçüm kitleri ile ölçüm değerlerinin elde edilmesi gerekir. Elde edilen sonuçlar değerlendirilerek havuza uygun kimyasalın tatbiki gerçekleştirilir.

Havuz Kimyasalları üretici firması Sinada Kimya, Dreampool havuz kimyasallarını kaliteli mal ve hizmet ilkesi doğrultusunda satışa sunuyor. Fabrika mağazasını gezmek için buraya https://sinadakimya.com.tr/ tıklayınız.

Klor

Herkes tarafından bilinen ve yaygın olarak kullanılan havuz kimyasallarından ilki klordur. Düzenli klor uygulaması ile havuz, zararlı maddelerden arındırılabilir. Klor, havuzdaki zararlı bakteri ve mikroplarla reaksiyona girme özelliğine sahiptir. Söz konusu zararlı maddeler reaksiyon sonucunda yok olurlar. Klor uygulamasının havuzun kullanılmadığı zaman aralığında yapılması daha mantıklı olacaktır.

PH Düşürücü Uygulaması

Havuzlarda yaygın olarak kullanılan kimyasallardan biri de PH düşürücülerdir. Söz konusu kimyasal havuza tatbik edilmeden önce havuz ölçüm kiti ile mutlaka ölçüm yapılması gerekir. Havuzlardaki ideal PH aralığı 7,2 ile 7,6 arasıdır. Havuz kullanıldıkça PH oranı artar. Havuzun sağlıklı şekilde kullanılabilmesi için PH oranının ideal aralıkta kalması gerekir.

Çöktürücülerin Görevi

Havuz kimyasalları arasında havuz temizliği için satılan ürünlerden biri de çöktürücülerdir. Düzenli olarak bakımı yapılmayan bir havuza girdiğinizde suda asılı kalan partiküllerin varlığı dikkatinizi çeker. Söz konusu partiküllerden rahatsızlık duymayan yoktur herhalde.

Havuza düzenli çöktürücü uygulaması ile partiküller ile reaksiyon gerçekleşir. Reaksiyon sonunda partiküller ağırlaşarak dibe çöker. Dibe çöken zararlı maddeler topak oluşturarak havuzdan kolay atılmayı sağlar. Çıkarma işlemi için havuz temizlik malzemelerinden istifade edilebilir.  

Yosun Önleyici Takviyesi

Havuz kimyasalları arasında havuza düzenli olarak takviye edilmesi gereken maddelerden biri de yosun önleyicilerdir. Yosun önleyiciler, zaman zaman havuzda mide bulandırıcı boyutlara ulaşan yosun oluşumunu engeller. Söz konusu kimyasalın görevi yosun oluşumunu engellemektir. Bahse konu kimyasal havuzda önceden oluşmuş olan algleri yok etmek için kullanılmaz.

Ayak Dezenfektanı Uygulaması

Ayak dezenfektanı havuzlarda mantara karşı alınan tedbirlerden biridir. Havuzlardaki en yaygın hastalık riski mantara karşıdır. Havuzlar, sürekli insanların bulunduğu mekânlar olduğu için mantara karşı hassas yerlerdir. Bu nedenle ayak dezenfektan havuzlarının kullanımı da yasal zorunluluktur.

Söz konusu kimyasal, havuzdan hemen önceki dezenfektan havuzuna tatbik edilir. Bu sayede havuzu kullanan vatandaşların ayaklarında mantar oluşumu da engellenmiş olur.   

Parlatıcılar İle Berrak Havuzlar

Havuzun berrak ve temiz görünümü hem kullananlar, hem de işletmeler için çok önemlidir. Hiç kimse görünümünden memnun kalmadığı havuzu kullanmak istemez. Havuza düzenli parlatıcı uygulaması ile berraklığı muhafaza edilebilir. Söz konusu kimyasal genellikle havuzun boş olduğu zamanlarda uygulanır. Havuzun zemin ve duvar kısımlarına yapılacak parlatıcı uygulaması ile havuzun canlı görünümü sağlanabilir.

Havuz kimyasalları, havuz suyu boşaltılmadan, düzenli olarak kullanılan maddelerdir. Söz konusu maddelerin düzenli şekilde kullanılması ile son derece temiz ve sağlıklı havuzlara sahip olunabilir. Söz konusu maddeler işletme olarak kullanılan havuzlarda tercih edilebildiği gibi şahsi havuzlarda da kullanılabilir. Kimyasalların nasıl ve ne şekilde kullanılacağı ile ilgili ürünle birlikte gelen kullanma talimatındaki hususları takip edebilirsiniz.  

15 sonuçtan 1-8 arası gösteriliyor