Yükleniyor

Havuz Aksesuarları

havuz-aksesuarlari-nelerdir

Havuz aksesuarları , havuzun inşa edilmesinden faal halde bulunduğu dönem kadar kullanılan tüm malzeme ve ekipmanları kapsar. Bu kapsamda satın alınacak ürünler arasında yüzlerce çeşit ürün bulabilirsiniz.

Havuzlar, spor ve eğlence maksadıyla insanların yaygın olarak kullandığı mekânlardandır. Bu nedenle havuzlar hem inşa safhasında, hem de faaliyet gösterdiği dönemde her türlü ayrıntıya dikkat edilerek işletilmelidir. Söz konusu aşamaların hepsinde havuz aksesuarları hassasiyetle seçilmelidir. 

Havuz için alınan tüm malzemeler hassas bir şekilde yerleştirilmeli ve seçilmelidir. Bu sebeple havuz yapımı, her aşamasına özel önem verilmesi gereken bir süreçtir. Havuz aksesuarları ya da ekipmanlarının yanlış seçilmesi durumunda insan sağlığına zararlı etkiler doğuran durumlar söz konusu olabilir. Havuz malzemeleri Kuşadası olarak arkadaşımız olan İzmir havuz malzemeleri hakkında buradan https://dreampool.com.tr/izmir-havuz-malzemeleri/ bilgi sahibi olabilirsiniz.

Havuz Aksesuarları Hangi Malzemeleri Kapsar?

Havuz aksesuarları, havuzun önemli parçaları arasındadır. Çünkü havuz malzeme ya da aksesuarlarının eksik olması durumunda havuz arzu edildiği şekilde işletilemez.

Oldukça geniş bir çeşitliliğe sahip olan havuz malzemeleri arasında en önemli ekipmanlar arasında sayabileceğimiz ürün, havuz filtresidir. Havuz suyunun her daim temiz tutulması gerekir. Bu kapsamda güçlü bir havuz filtresine ihtiyaç vardır. Havuz suyunun etkili şekilde süzülmesini sağlayan malzeme havuz filtresidir. Su, filtreden geçerek etkili bir süzülüm gerçekleştirilir. Bu sayede havuz suyu, yabancı cisimlerden arındırılmış olur.

Havuz için önemli olan malzemeler sadece havuz filtresi ile sınırlı değildir. Bu kapsamda havuz pompası, kimyasallar, vana, temizlik malzemesi gibi ekipmanlar da önemli ürünler arasındadır. Sayılan her ürünün kendine ait özel bir görevi vardır. Genel olarak tercih edilen havuz aksesuarlarını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.  

  • Havuz pompa ve filtreleri
  • Elektrik ve aydınlatma sistemi
  • Temizlik ve bakım malzemeleri
  • Otomasyon ve dozlama sistemleri
  • Havuzun dış kısmı için gerekli olan malzemeler
  • Havuz suyunun saflığının korunmasına yönelik malzemeler
  • Havuz ölçüm kitleri
  • Suyun ısıtılması için kullanılan malzemeler

Havuz Aksesuarları Fiyatları

Havuz aksesuarları fiyatları, ürünlerin özelliklerine, teknolojisine ve kalitesine göre farklı fiyat aralıklarında satılır. Havuz inşasına karar verdiğiniz andan itibaren tüm malzemeleri ayrıntılı olarak araştırarak satın alabilirsiniz. Havuz inşa ya da faaliyeti esnasında gerekli kalite fiyat analizini yaparak en cazip ürünleri satın alabilirsiniz. 

Havuz aksesuarları, havuzun faaliyeti esnasında mutlaka bulunması gereken ekipmanlardır. Söz konusu malzemelerden birisinin dahi eksik kalması havuzda belli özelliklerin eksik kalmasına neden olacaktır. Bahse konu malzemelerin eksiksiz olarak temin edilmesi durumunda havuzda sağlıksız koşulların oluşmasının da önüne geçilecektir.

Havuz malzemeleri temin edilirken bilinmesi gereken konulardan biri de hangi malzemenin ne işe yaradığının bilinmesidir. Aşağıda söz konusu malzemelerin ne işe yaradığını bulabilirsiniz.

Havuz Aksesuarlarının İşlevi

Havuz malzemelerinin her birinin ayrı görevi vardır. Havuzun tam anlamıyla temiz ve sağlıklı şekilde faaliyet göstermesi için bu malzemelerin tamamına sahip olmanız gerekir.

Havuz Pompa ve Filtreleri

Havuz suyunu temizlenmesi için havuza kurulması gereken sistem, havuz filtre sistemidir. Havuz suyunu yabancı cisimlerden arındırılması bu sistem ile sağlanır. Temizlenen suyu tekrar havuza gönderilmesini sağlayan sistem de havuz pompasıdır.

Temin edilecek kaliteli bir havuz pompası ve havuz filtresi ile etkili bir havuz devir daim sistemi sağlanabilir. Devir daim sisteminin etkili şekilde kurulması ile hem maddi anlamda bir kazanç sağlanır, hem de havuzda sağlıksız koşullar oluşmasının önüne geçilir.

Elektrik ve Aydınlatma Sistemi

Havuzdaki pompa ve filtre sisteminin sağlıklı şekilde çalışması için elektrik sisteminin kaliteli şekilde donatılmış olması gerekir. Bunun yanında havuzun içine ya da dışına aydınlata sistemi kurularak havuz, çok daha gösterişli bir hale getirilebilir. Özellikle gece saatlerinde aydınlatma sistemi müşterilerinize görsel bir şölen yaşatacaktır.

Temizlik ve Bakım Malzemeleri

Havuzun temel bakımı nın yapılması için gerekli olan malzemeler, temel temizlik malzemeleri olarak, bakım malzemeleri ise kimyasal olarak adlandırılır. Her iki başlıktaki ürünlerin temin edilmesi ile havuz, her daim temiz ve sağlıklı tutulabilir.  Havuz kimyasalları üretici SİNADA firmasının ikinci markası olan Dreampool, kaliteli mal ve hizmete sahiptir.Havuz kimyasalları nı görebilmek için https://dreampool.com.tr/havuz-kimyasallari/ buraya tıklayınız.

Yorum Bırak

Havuz kimyasalları üreticisi olan Sinada Kimya’nın markasıdır. 2018 yılında T.C. Sağlık Bakanlığı’ndan Onay alınmıştır.

Bitez / Bodrum
(Pzt. - Cum)