Yükleniyor

Havuz Ekipmanları Nelerdir

havuz-ekipmanlari-nelerdir

Havuz ekipmanları eksiksiz şekilde temin edilerek son derece temiz, bakımlı ve görsel olarak etkileyici havuzlara sahip olunabilir.

Günümüzde halka açık havuzların fazlalığının yanında şahsi havuzların sayısı da hiç azımsanmayacak seviyededir. Söz konusu havuzların her geçen gün biraz daha artması neticesinde havuz bakım ve temizliği için ayrı bir sektörün oluşma ihtiyacı doğmuştur. Bu kapsamda piyasada havuz malzemelerinin satışını yapan birçok firmanın varlığı bilinen bir gerçektir.

Havuzlar, kullanıcılar tarafından sadece su ile dolu, spor ya da eğlence maksadıyla kullanılan mekânlar olarak görülür. Fakat havuz sahipleri ya da işletme sahipleri havuz bakım ve temizliği nin ne kadar önemli olduğunun farkında olmalıdırlar. Havuzun bakımının tam anlamıyla yapılabilmesi için de bir kısım ekipmanlara ihtiyaç vardır.

Temin edilecek malzemeler ile havuzlar son derece sağlıklı, temiz, bakımlı ve gösterişli hale kavuşturulabilir. Söz konusu malzemeleri temin etmeden önce hangi malzemenin ne işe yaradığı ve bu malzemelerin neler olduğu yönünde gerekli araştırmayı yapmakta fayda vardır.

Havuz Ekipmanlarının Türleri

Havuz ekipmanları, havuzun ihtiyaç duyacağı her türlü malzemeyi ihtiva eden maddeleri bünyesinde barındırır. Bu kapsamda satın alınacak her türlü malzemenin görevi farklıdır. Bahse konu malzemeler görevini eksiksiz şekilde yerine getirdiği müddetçe havuzun temizlik ve bakım konusunda herhangi bir sorunu olmayacaktır. Genel olarak tercih edilen havuz malzemelerini şu şekilde sınıflandırabiliriz.

Havuz Filtresi

Havuzun içerisinde zamanla yabancı cisimler yer alabilir. Söz konusu yabancı cisimler havuzu kullananların saçı, derisi ya da buna benzer şeyler olabilir. Bahse konu olumsuzlukların ortadan kaldırılması için havuzun bir filtre sistemine ihtiyacı vardır. Havuz suyu filtre ayrımı ile sürekli süzülerek havuza tekrar gönderilmelidir.

Havuz Pompası

Filtreden geçerek süzülen havuz suyunun güçlü bir pompa ile tekrar havuza gönderilmesi gerekir. Bu görevi üstlenen havuz malzemesi de havuz pompası dır. Havuzun büyüklüğüne göre seçilmesi gereken havuz pompası ile etkili bir devir daim mekanizması sağlanabilir.

Havuz Aydınlatma Malzemeleri

Havuzda kullanılan malzemeler den biri de havuz aydınlatma malzemeleridir. Havuzda inşa edilecek güçlü bir aydınlatma sistemi ile havuzlar gece saatlerinde de kullanılabilir hale getirilebilir. Bunun yanı sıra gece saatlerinde havuzda yapılan ışıklandırma ile görsel bir şölen elde edilebilir.

Havuz aydınlatma sistemi ile havuzlar nişan, düğün gibi organizasyonlar için de kullanılabilir. Havuzların organizasyon faaliyetleri için tercih edilen özel mekânlardan biri olduğunu da unutmamak gerekir. İşletmeler havuzları gündüz saatlerinde yüzme ve eğlence maksadıyla kullanırken gece saatlerinde de organizasyon için kullanmak isteyebilirler. Bu sayede havuzdan daha fazla istifade edilmiş olur.

Havuz Temizlik Malzemeleri

Havuz temizlik malzemeleri ni klasik havuz temizlik ürünleri ve havuz kimyasalları olarak ikiye ayırabiliriz. Havuzun bulunduğu mekanda insanların gelip geçmesinden kaynaklı zeminde kirlenmeler söz konusu olabilir. Bunun yanında sudaki sağlığa zararlı duruma da tedbir alınmalıdır. İnsanların sürekli havza girip çıkmasından kaynaklı olarak havuzda kısa sürede sağlıksız koşullar oluşur.

Yukarıda sayılan olumsuzlukların ortadan kaldırılması hem vicdani bir sorumluluk, hem de yasal anlamda kontrol mekanizması ile sürekli sorgulanan bir durumdur.

Havuz suyunun her zaman sağlıklı kalmasını istiyorsanız düzenli kimyasal uygulaması ile havuz suyunu temiz tutmanız gerekir. Bu sayede havuzu kullanan kişilerin sağlığının korunmasını sağlamış olursunuz. Havuz kimyasalları üretici SİNADA firmasının ikinci markası olan Dreampool, kaliteli mal ve hizmete sahiptir. Genel olarak kullanılan havuz kimyasalları nı şu şekilde sayabiliriz.

  • Klor
  • PH düşürücüler
  • Yosun önleyiciler
  • Çöktürücüler
  • Parlatıcılar
  • Ayak dezenfektanları

Havuz kimyasalları nı görebilmek için https://dreampool.com.tr/havuz-kimyasallari/ buraya tıklayınız.

Havuz Ekipmanları Fiyatları

Havuz ekipmanları fiyatları genel olarak incelendiğinde ürünlerin fiyatının kalitesine göre değiştiği görülecektir. Havuz için hangi ürünleri temin etmek istediğinize karar verdikten sonra hangi kalitede ürünlerin ihtiyacınızı karşılayacağına bakmanız gerekir. Gerekli fiyat araştırmasını yaparak ihtiyacınızı karşılayan ürünleri havuz ekipmanları satan firmalar dan temine edebilirsiniz.  

Havuz malzemesi alışverişi yaparken ucuz ürünleri alayım derken ürünlerin kısa süre içerisinde elinizden çıkması söz konusu olabilir. Bu anlamda kaliteli, uzun ömürlü malzemeleri tercih etmeniz menfaatinize olacaktır.

Havuz ekipmanları olarak arkadaşımız olan İzmir havuz malzemeleri hakkında buradan https://dreampool.com.tr/izmir-havuz-malzemeleri/ bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yorum Bırak

Havuz kimyasalları üreticisi olan Sinada Kimya’nın markasıdır. 2018 yılında T.C. Sağlık Bakanlığı’ndan Onay alınmıştır.

Bitez / Bodrum
(Pzt. - Cum)