Yükleniyor

Havuz Yapım Malzemeleri

havuz-yapim-malzemeleri

Havuz yapım malzemeleri içinden kaliteli ve işlevsel ürünleri tercih ederek son derece güzel ve ergonomik havuzlara sahip olabilirsiniz. İnsanların kullandığı zaman gevşeyip serinleyebileceği ya da süs maksadıyla doğal görünümlü bir havuza ihtiyaç duyulabilir. Her ne kadar insanların bu tercihi maddi durumları ile ilgili olsa da herkes evinin bahçesinde bir havuzu olmasını ister.

Düzenli spor yapmak için, serinlemek için ya da sabah kahvaltınızı havuz başında yapmak için havuzlar müthiş alternatiflerdir. Bahçeye her çıktığınızda kendinizi ferah bir ortamda hissetmek istiyorsanız güzel bir havuz ile bu arzunuzu yerine getirebilirsiniz.

Evinizin bahçesine bir havuz inşa etmek istiyorsanız öncelikle inşaat sürecinden az biraz anlamanız gerekir. Havuz inşa etmenin maliyeti havuzun cinsine göre değişir. Süs havuzlarının maliyeti düşük olsa da yüzme havuzlarının maliyeti doğal olarak daha yüksektir. Bu maksatla her şeyden önce ne maksatla havuz inşa etmek istediğinize karar vermeniz gerekir.

Bu arada şunu da belirtmek gerekir. Bazı havuzların yapımı kısa sürede tamamlanırken bazılarının yapımı uzun bir süre alabilir. Tabi havuzun yapım süreci sizin dekoratif anlamda havuzu inşa eden firmaya ileteceğiniz taleplere göre değişir. Genel anlamda havuzun ilk etaptaki yapım süreci aynı adımları ihtiva eder. Hangi havuzu yaptırma niyetinde olursanız olun birkaç önemli ön koşulu dikkate almanızda fayda vardır.    

Havuz Yapım Malzemeleri olarak arkadaşımız olan İzmir havuz malzemeleri hakkında buradan https://dreampool.com.tr/izmir-havuz-malzemeleri/ bilgi sahibi olabilirsiniz.

Havuz Yapımında Kullanılan Malzemeler

İşe koyulmadan önce havuzun hangi geometrik şekilde olması gerektiğine karar vermeniz gerekir. Dikdörtgen, kare ya da zevkinize uygun farklı bir formda havuz dizaynına karar verebilirsiniz. Bu arada şunu da belirtmekte fayda vardır. Havuzları prefabrik havuz şeklinde tercih edebileceğiniz gibi sıfırdan inşa da edebilirsiniz.

  • Prefabrik yapıdaki havuzlar, hazır olarak satılan havuz çeşitlerindendir.
  • En ucuz maliyetli havuz inşa etmek isteyen kullanıcılar havuz yapım malzemeleri arasında beton ya da vinil havuzları tercih edebilirsiniz.
  • Havuzun dayanıklı olmasını istiyorsanız beton havuzları tercih etmeniz menfaatinize olacaktır.

Havuzun inşası kadar havuzun düzeni de çok önemlidir. Havuz inşasına başlamadan önce havuzun evinizin bahçesinde ya da hangi alanında olmasını istiyorsanız o alanda nasıl duracağını hayal etmeniz gerekir. Bu kapsamda havuzun şeklini ortaya koyan formları tercih ederek havuz yapıldıktan sonra nasıl bir şekil alacağını görebilirsiniz.

Havuz kotunun belirlenmesi başlı başına önemli bir süreçtir. Belediyeden yüzme havuzu yapmak için gerekli izinleri aldıktan sonra inşaata başlamanız gerektiğini unutmamalısınız. Havuz bölgesinin kazma işlemleri profesyonel ekipler tarafından yapılmalıdır.

Ucuz Havuz Nasıl Yapılır?

Genel olarak havuz inşasında kullanılan malzemeleri şu şekilde ifade edebiliriz.

  • Havuzun inşası için kullanılan iskelet, havuzun şeklini ortaya koyan, çelik ya da inşaat demirinden oluşan kısımdır.
  • İskelet ortaya çıktıktan sonra havuzun genel şeklini görebilirsiniz.
  • Çelikten iskelet yapmak, sonraki süreçte havuzun sıhhi tesisatını ve duvarlarını yapmayı kolaylaştıracaktır.
  • Boruların döşenmesi aşaması havuz inşasının en önemli aşamalarından biridir. Kaliteli bir boru sistemi olmadan havuzun temiz ve ılık tutulması mümkün değildir. Boru olmadan havuzda su akışı sağlanamaz.  

Beton bir havuz yapmak istiyorsanız havuzun zemin ve duvar kısmını oluşturma süreci çok önemlidir. Havuzu yapan şirket ya da bireylerin betonu, havuzun çevresine eşit olarak dağıtması gereklidir. Hayal ettiğiniz gibi bir havuza sahip olmak için hassas ölçümlerin ve uygulamaların yapılması gerekir. Çoğu havuz imalatçısı betonu hızla dağıtarak işlemi sonlandırmak için yüksek basınçlı hortumlardan istifade etmektedir. Beton uygulamasından sonra birkaç gün beklenerek betonun kuruması sağlanır.

Vinil havuzlar biraz daha basit yapıdadır. Vinil havuzlarda betonun aksine sıva malzeme kullanılmaz. Vinil astar, havuzda sıva görevi görmektedir. En çok zaman alan süreç vinil tabakanın gerilmesi için duvarın oluşturulma sürecidir.

En ucuz havuzu inşa etmek istiyorsanız kullandığınız havuz yapım malzemelerinin kalite fiyat performansını gözden geçirmeniz gerekir. Bu sayede bütçenizi sarsmadan en uygun havuza sahip olabilirsiniz.

Havuz kimyasalları nı görebilmek için https://dreampool.com.tr/havuz-kimyasallari/ buraya tıklayınız.

Yorum Bırak

Havuz kimyasalları üreticisi olan Sinada Kimya’nın markasıdır. 2018 yılında T.C. Sağlık Bakanlığı’ndan Onay alınmıştır.

Bitez / Bodrum
(Pzt. - Cum)